O skupině

NÁZEV

„Blabův strom“ je diagram ve tvaru stromu s postavičkami v různých pozicích, náladách. Jedna se směje, druhá pláče, třetí skáče, další kulhá, jiná se šklebí, sedí na vrcholu, nebo leží pod ním… Tato pomůcka slouží k jednoduchému a rychlému vyjádření toho, jak se člověk cítí - ukáže na tu postavičku jemu nejbližší a druhý to rychleji pochopí bez dlouhého vysvětlování, které naopak potřebuje název naší kapely

 

VZNIK KAPELY

Původně dva kytaristi na začátku a nápad založit kapelu. Oba spolu hráli pár let před tím v hardrockových formacích: „Quasimodo“ a později „Washington/D.C.“ Jindřich Klička a Standa Soukup. K sobě jsme přibrali zpěváka Matyáše Hájka - nadaného zpěváka a kytaristu, který zkušenosti teprve sbírá. Problém byl sehnat bubeníka. Jako řešení jak si opatřit „bícmena“ bylo, že se na bubny naučí někdo z nás. Nejvhodnější kandidát byl Standa Soukup. Už jako kytarista občas na zkouškách o přestávkách do bubnů třískal a docela to znělo. Po ročním tréninku na pro něj nový nástroj tedy změnil povolání v kapele z kytaristy na bubeníka. Dále jsme oslovili muzikanta Tomáše Rejmana, který hrál dříve jako písničkář na folkovou kytaru (festival PORTA a jiné), ale zkušenost měl i s basovou kytarou s litomyšlskou kapelou „Stimul“, kde hrál s Jiřím Bílým.) Jako poslední se pak po roce hraní přidal kytarista Pavel Hájek, který uvolnil ruce zpěvákovi.

NAŠE KONCERTY

Na živé vystoupení máme připravené blok v délce necelé hodiny. (11 písní) Jedná se o vlastní tvorbu - viz jejich vzorek: demo. Koncertujeme od května 2008.

penzion Brno